06031A3R3B4T2A
DigiKey Part Number
478-06031A3R3B4T2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-06031A3R3B4T2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-06031A3R3B4T2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031A3R3B4T2A
Description
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
06031A3R3B4T2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)