04025A100CAT2A
DigiKey Part Number
478-3657-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3657-1-ND - Cut Tape (CT)
478-3657-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025A100CAT2A
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
04025A100CAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)