CZB1EGTTP121P | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CZB1EGTTP121P |
Description | FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 38 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 300mA 500mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 500mOhm |
Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc. | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 1 | Height (Max) 0.024" (0.60mm) |
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Current Rating (Max) 300mA |