CZB1EGTTP121P
DigiKey Part Number
2019-CZB1EGTTP121PTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-CZB1EGTTP121PCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-CZB1EGTTP121PDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZB1EGTTP121P
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
38 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 300mA 500mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Max)
300mA