CF1/4CT52R302J | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CF1/4CT52R302J |
Description | RES 3K OHM 5% 1/4W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient -450/ +350ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.091" Dia x 0.240" L (2.30mm x 6.10mm) |