0805J1000103MXTE03
DigiKey Part Number
1608-1005-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1005-1-ND - Cut Tape (CT)
1608-1005-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J1000103MXTE03
Description
CAP PASSTHRU 10000PF 100V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF Feed Through Capacitor 100V 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
0805J1000103MXTE03 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Knowles Syfer
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
0805 (2012 Metric)
Type
Pass Through
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance
10000 pF
Height (Max)
0.045" (1.15mm)
Tolerance
±20%
Base Product Number
Voltage - Rated
100V