0603J2503P30CCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
YAGEO
3.3 pF ±0.25pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0603 (1608 Metric)
0603J2503P30CCT
DigiKey Part Number
0603J2503P30CCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603J2503P30CCT
Description
CAP CER 3.3PF 250V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603J2503P30CCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)