T527I476M010ATE200
DigiKey Part Number
399-10532-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-10532-1-ND - Cut Tape (CT)
399-10532-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T527I476M010ATE200
Description
CAP TANT POLY 47UF 10V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 1206 (3216 Metric) 200mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T527I476M010ATE200 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
47 µF
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
I
Voltage - Rated
10 V