T521V226M025ATE0407706 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Sprague
In Stock: 1 478
Datasheet
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 40mOhm @ 100kHz
T521V226M025ATE0407706
DigiKey Part Number
399-T521V226M025ATE0407706TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521V226M025ATE0407706
Description
22.0UF 25.0V
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Capacitance
22 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
25 V