C315C220J5G5TA
DigiKey Part Number
399-9721-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C315C220J5G5TA
Description
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL
Detailed Description
22 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C315C220J5G5TA Models
Category
Features
Low ESL
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.183" (4.66mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Straight
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C