C0805C104J1RALTU
DigiKey Part Number
399-C0805C104J1RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C104J1RALTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805C104J1RALTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C104J1RALTU
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
Detailed Description
0.1 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805C104J1RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)