C0805C103K1RECAUTO
DigiKey Part Number
399-17889-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-17889-1-ND - Cut Tape (CT)
399-17889-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C103K1RECAUTO
Description
CAP CER 0805 10NF 100V X7R 10%
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805C103K1RECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)