C0603C103K2RACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C0603C103K2RACTU |
Description | CAP CER 10000PF 200V X7R 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C0603C103K2RACTU Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.034" (0.87mm) |