C0402C222K3RECAUTO | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C0402C222K3RECAUTO |
Description | CAP CER 0402 2.2NF 25V X7R 10% |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2200 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C0402C222K3RECAUTO Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |