ZFS-105000-12WW
DigiKey Part Number
289-ZFS-105000-12WW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZFS-105000-12WW
Description
LED WARM WHT LNR LGT STRIP 3050K
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Module - White, Warm Linear Light Strip, Flexible
Category
Temperature - Test
25°C
Manufacturer
JKL Components Corp.
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
12V
Packaging
Bulk
Current - Max
2.5A
Part Status
Active
Viewing Angle
120°
Type
LED Module
Size / Dimension
5000.00mm L x 10.00mm W
Color
White, Warm
Height
2.00mm