Q 0,032768-JTX310-9-20-T1-70K-LF
DigiKey Part Number
1908-Q0,032768-JTX310-9-20-T1-70K-LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-Q0,032768-JTX310-9-20-T1-70K-LFCT-ND - Cut Tape (CT)
1908-Q0,032768-JTX310-9-20-T1-70K-LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
XTAL 32.768KHZ 9PF 70KOHM SMD
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768 kHz
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency Stability
±160ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)