TVS3V3L4UE6327HTSA1
DigiKey Part Number
TVS3V3L4UE6327HTSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
TVS3V3L4UE6327HTSA1CT-ND - Cut Tape (CT)
TVS3V3L4UE6327HTSA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TVS3V3L4UE6327HTSA1
Description
TVS DIODE 3.3VWM 7.7VC PGSC746
Customer Reference
Detailed Description
7.7V (Typ) Clamp 20A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount PG-SC74-6
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TVS3V3L4UE6327HTSA1 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20A (8/20µs)
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Ethernet
Part Status
Not For New Designs
Capacitance @ Frequency
2pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Unidirectional Channels
4
Mounting Type
Surface Mount
Bidirectional Channels
2
Package / Case
SC-74, SOT-457
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
7.7V (Typ)