REF5QR1680BG30W1TOBO1
DigiKey Part Number
448-REF5QR1680BG30W1TOBO1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REF5QR1680BG30W1TOBO1
Description
EVAL BOARD FOR ICE5QR1680BG
Customer Reference
Detailed Description
ICE5QR1680BG - 3 Non-Isolated Outputs AC/DC Converter Evaluation Board
Category
Voltage - Output
5V, 12V, 15V
Manufacturer
Infineon Technologies
Current - Output
2.2A, 200mA, 150mA
Packaging
Bulk
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Part Status
Active
Regulator Topology
Flyback
Main Purpose
AC/DC Converter
Contents
Board(s)
Outputs and Type
3 Non-Isolated Outputs
Utilized IC / Part
ICE5QR1680BG
Power - Output
30W