FF200R12KT4HOSA1
DigiKey Part Number
FF200R12KT4HOSA1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FF200R12KT4HOSA1
Description
IGBT MOD 1200V 320A 1100W MOD
Detailed Description
IGBT Module Trench Field Stop Half Bridge 1200 V 320 A 1100 W Chassis Mount Module
Category
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.15V @ 15V, 200A
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Series
Input Capacitance (Cies) @ Vce
14 nF @ 25 V
NTC Thermistor
No
IGBT Type
Trench Field Stop
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Configuration
Half Bridge
1200 V
Package / Case
Module
Current - Collector (Ic) (Max)
320 A
Power - Max
1100 W