FF200R12KE3HOSA1
DigiKey Part Number
FF200R12KE3HOSA1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FF200R12KE3HOSA1
Description
IGBT MODULE 1200V 1050W MODULE
Detailed Description
IGBT Module 2 Independent 1200 V 1050 W Chassis Mount Module
Category
Input Capacitance (Cies) @ Vce
14 nF @ 25 V
NTC Thermistor
Yes
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Configuration
2 Independent
1200 V
Power - Max
1050 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.15V @ 15V, 200A
Base Product Number
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA