BFP450H6327XTSA1
DigiKey Part Number
BFP450H6327XTSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BFP450H6327XTSA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BFP450H6327XTSA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFP450H6327XTSA1
Description
RF TRANS NPN 5V 24GHZ PG-SOT-343
Customer Reference
Detailed Description
RF Transistor NPN 5V 100mA 24GHz 450mW Surface Mount PG-SOT343-3D
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BFP450H6327XTSA1 Models
Category
Power - Max
450mW
Manufacturer
Infineon Technologies
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
60 @ 50mA, 4V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Collector (Ic) (Max)
100mA
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
150°C (TJ)
Transistor Type
NPN
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
5V
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Frequency - Transition
24GHz