77DS-12-09
DigiKey Part Number
2882-77DS-12-09-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
77DS-12-09
Description
AC/AC WALL MNT ADPT 9VAC 1.33A
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9VAC 1.33A AC/AC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Category
Voltage - Input
240VAC
Voltage - Output
9VAC
Series
Current - Output (Max)
1.33A
Power (Watts)
12 W
Region Utilized
Australia
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Size / Dimension
3.23" L x 2.24" W x 1.93" H (82.0mm x 57.0mm x 49.0mm)