DF52-2832PF1571-28A9-300
DigiKey Part Number
26-DF52-2832PF1571-28A9-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF52-2832PF1571-28A9-300
Description
JUMPER DF52-2832PCF x2 300MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White 28 AWG Jumper Lead Non-Gendered Tin 11.8" (300.0mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Contact Finish
Tin
Series
Color
White
Packaging
Bag
Contact Finish Thickness
39.4µin (1.00µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Non-Gendered
Number of Conductors
1
Length
11.8" (300.0mm)