M80-9230099
DigiKey Part Number
952-3080-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-9230099
Description
F CBL CRMPD CONTACT
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Red 24 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 11.8" (300.0mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Manufacturer
Harwin Inc.
Contact Finish
Gold
Series
Color
Red
Packaging
Bag
Contact Finish Thickness
11.8µin (0.30µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
11.8" (300.0mm)