1598GSGYPBK
1598GSGYPBK
1598GSGYPBK
DigiKey Part Number
HM4079-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1598GSGYPBK
Description
BOX PLAS BLK/GRY 9.83"L X 6.26"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box ABS Black, Gray Split Sides and End Panel(s) 9.831" L x 6.260" W (249.71mm x 159.00mm) X 2.953" (75.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1598GSGYPBK Models
Category
Area (L x W)
61.5in² (397cm²)
Mfr
Design
Split Sides and End Panel(s)
Series
Material
Packaging
Bulk
Color
Black, Gray
Part Status
Active
Features
Card Guides, PCB Supports
Container Type
Box
Ratings
Size / Dimension
9.831" L x 6.260" W (249.71mm x 159.00mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Height
2.953" (75.00mm)