1598GSGY
1598GSGY
1598GSGY
DigiKey Part Number
HM251-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1598GSGY
Description
BOX PLASTIC GRAY 9.83"L X 6.26"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box ABS Gray Split Sides and End Panel(s) 9.831" L x 6.260" W (249.71mm x 159.00mm) X 2.953" (75.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1598GSGY Models
Category
Design
Split Sides and End Panel(s)
Mfr
Material
Series
Color
Gray
Packaging
Bulk
Features
Card Guides, PCB Supports
Part Status
Active
Ratings
Container Type
Box
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Size / Dimension
9.831" L x 6.260" W (249.71mm x 159.00mm)
Weight
1.1 lbs (499 g)
Height
2.953" (75.00mm)
Base Product Number
Area (L x W)
61.5in² (397cm²)