1591F1BK-10
DigiKey Part Number
HM3893-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1591F1BK-10
Description
FLANG ABS 1.0X2.2X0.1 BLK 1=10PC
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Plastic, ABS Flange Kit 1.000" L x 2.200" W x 0.100" H (25.40mm x 55.88mm x 2.54mm) Black
Category
Features
Flame Retardant
Manufacturer
Hammond Manufacturing
For Use With/Related Products
1591 A,B,C,H,L Series
Series
Size / Dimension
1.000" L x 2.200" W x 0.100" H (25.40mm x 55.88mm x 2.54mm)