1455N1201
DigiKey Part Number
HM974-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1455N1201
Description
BOX ALUM NATURAL 4.72"L X 4.06"W
Detailed Description
Box Aluminum Natural End Panel(s) 4.724" L x 4.055" W (120.00mm x 103.00mm) X 2.087" (53.00mm)
EDA/CAD Models
1455N1201 Models
Color
Natural
Packaging
Bulk
Thickness
0.060" (1.52mm)
Size / Dimension
4.724" L x 4.055" W (120.00mm x 103.00mm)
Weight
0.66 lb (299.37 g)
Height
2.087" (53.00mm)
Base Product Number
Area (L x W)
19.2in² (124cm²)