1455K1201BK
1455K1201BK
1455K1201BK
DigiKey Part Number
HM1498-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1455K1201BK
Description
BOX ALUM BLACK 4.72"L X 3.07"W
Detailed Description
Box Aluminum Black End Panel(s) 4.724" L x 3.071" W (120.00mm x 78.00mm) X 1.693" (43.00mm)
EDA/CAD Models
1455K1201BK Models
Category
Area (L x W)
14.5in² (94cm²)
Packaging
Bulk
Color
Black
Thickness
0.060" (1.52mm)
Size / Dimension
4.724" L x 3.071" W (120.00mm x 78.00mm)
Height
1.693" (43.00mm)