XHP410070M7MLX3(R)
DigiKey Part Number
1939-XHP410070M7MLX3(R)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XHP410070M7MLX3(R)
Description
3-4 POS CBL ASSY RECT PLUG-SKT
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3, 4 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 0.230' (70.00mm, 2.76")
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm), 0.156" (3.96mm)
Manufacturer
GlobTek, Inc.
Length
0.230' (70.00mm, 2.76")