SIM8075-6-1-12-00-A
DigiKey Part Number
2073-SIM8075-6-1-12-00-ATR-ND - Tape & Reel (TR)
2073-SIM8075-6-1-12-00-ACT-ND - Cut Tape (CT)
2073-SIM8075-6-1-12-00-ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIM8075-6-1-12-00-A
Description
NANO SIM PUSH-PUSH 6P 1.20MM H G
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 (6 + 1) Position Card Connector NANO SIM Surface Mount, Right Angle Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIM8075-6-1-12-00-A Models
Category
Insertion, Removal Method
Push In, Pull Out
Manufacturer
GCT
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Series
Features
Switch
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Height Above Board
0.047" (1.20mm)