05-12-D-0076-A-4-06-4-G
DigiKey Part Number
2073-05-12-D-0076-A-4-06-4-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-12-D-0076-A-4-06-4-G
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 12
Detailed Description
12 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 2.992" (76.00mm)
Category
Number of Conductors
12
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
2.992" (76.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)