ELI121-CRW_Back
ELI121-CRW
DigiKey Part Number
622-1089-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ELI121-CRW
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 12.1"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) HDMI, USB 12.1" (307.34mm) 1024 x 768 (XGA)
Category
Diagonal Screen Size
12.1" (307.34mm)
Manufacturer
Future Designs Inc.
Viewing Area
245.76mm W x 184.32mm H