FT5HNBPK12.288-T1
DigiKey Part Number
631-FT5HNBPK12.288-T1TR-ND - Tape & Reel (TR)
631-FT5HNBPK12.288-T1CT-ND - Cut Tape (CT)
631-FT5HNBPK12.288-T1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FT5HNBPK12.288-T1
Description
XTAL OSC TCXO 12.2880MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.288 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
6mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)