FMCA100075-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA100075-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100075-36
Description
RA MMCX PLUG TO SMA MALE CABLE R
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MMCX RG-188 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
RG-188
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to MMCX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMCX Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
White
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C