2508053007Y3
DigiKey Part Number
1934-1399-2-ND - Tape & Reel (TR)
1934-1399-1-ND - Cut Tape (CT)
1934-1399-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2508053007Y3
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0805 1LN
Detailed Description
30 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 3A 30mOhm
EDA/CAD Models
2508053007Y3 Models
Category
Current Rating (Max)
3A
DC Resistance (DCR) (Max)
30mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Impedance @ Frequency
30 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)