ERFSL185332RZ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ERFSL185332RZ |
Description | 2920/1.85AMP/33V/T&R/ROHS |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Polymeric PTC Resettable Fuse 33V 1.85 A Ih Surface Mount 2920 (7351 Metric), Concave |
Datasheet | Datasheet |
Category | Time to Trip 2.5 s |
Manufacturer Excel Cell Electronic Co., Ltd. | Resistance - Initial (Ri) (Min) 40 mOhms |
Series | Resistance - Post Trip (R1) (Max) 150 mOhms |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Polymeric | Package / Case 2920 (7351 Metric), Concave |
Voltage - Max 33V | Size / Dimension 0.290" L x 0.202" W (7.36mm x 5.12mm) |
Current - Hold (Ih) (Max) 1.85 A | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |
Current - Trip (It) 3.7 A | Approval Agency cURus |
Current - Max 100 A |