62MP1250
DigiKey Part Number
RPC7064-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
62MP1250
Description
HOLE PLUG 1.250" NYLON BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hole Plug 1.250" (31.75mm) 1 1/4" Nylon Black
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
62MP1250 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Color
Black
Manufacturer
Essentra Components
Material
Nylon
Series
Hole Diameter
1.250" (31.75mm) 1 1/4"
Packaging
Bulk
Flange Diameter
1.375" (34.93mm)
Part Status
Active
Panel Thickness
0.125" (3.18mm) 1/8"