SG2520VHN 156.2500M-ECHPZA6
DigiKey Part Number
114-SG2520VHN156.2500M-ECHPZA6TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-SG2520VHN156.2500M-ECHPZA6CT-ND - Cut Tape (CT)
114-SG2520VHN156.2500M-ECHPZA6DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG2520VHN 156.2500M-ECHPZA6
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 1.8V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SG2520VHN 156.2500M-ECHPZA6 Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
25mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
20mA