FA-128 48.0000MF20X-K3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
Similar
CTS-Frequency Controls
Abracon LLC
Abracon LLC
In Stock: 607
48 MHz ±10ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-128 48.0000MF20X-K3
DigiKey Part Number
FA-12848.0000MF20X-K3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-128 48.0000MF20X-K3
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-128 48.0000MF20X-K3 Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
48 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)