ECS-80-8-30Q-VY-TR
DigiKey Part Number
XC3151TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC3151CT-ND - Cut Tape (CT)
XC3151DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-80-8-30Q-VY-TR
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 MHz ±30ppm Crystal 8pF 100 Ohms 2-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-80-8-30Q-VY-TR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
8 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±150ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Load Capacitance
8pF