ECS-80-20-20BM-EN-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-80-20-20BM-EN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-80-20-20BM-EN-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-80-20-20BM-EN-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-80-20-20BM-EN-TR
Description
CRYSTAL 8MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 MHz ±30ppm Crystal 20pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
8 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)