ECS-.327-12.5-8X
DigiKey Part Number
X1123-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-.327-12.5-8X
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 35 kOhms Cylindrical Can, Radial
EDA/CAD Models
ECS-.327-12.5-8X Models
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 kOhms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Mounting Type
Through Hole
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.122" Dia x 0.323" L (3.10mm x 8.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.323" (8.20mm)