ECS-.327-12.5-38-TR
DigiKey Part Number
XC1616TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1616CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1616DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-.327-12.5-38-TR
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 65 kOhms 4-SMD, Flat Lead, 3 Leads
EDA/CAD Models
ECS-.327-12.5-38-TR Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
65 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
4-SMD (7x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.264" L x 0.059" W (6.70mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Load Capacitance
12.5pF