ECS-286.3-18-33-JGN-TR
DigiKey Part Number
XC2660TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2660CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2660DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-286.3-18-33-JGN-TR
Description
CRYSTAL 28.63636MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28.63636 MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-286.3-18-33-JGN-TR Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)