ECS-2520S33-250-FN-TR
DigiKey Part Number
XC2198TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2198CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2198DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-2520S33-250-FN-TR
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-2520S33-250-FN-TR Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
7mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)