M52171/25ARM
DigiKey Part Number
4307-M52171/25ARM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M52171/25ARM
Description
MAGNET 0.984"D X 0.118"THICK CYL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Magnet 0.984" Dia x 0.118" H (25.00mm x 3.00mm)
Category
Shape
Cylindrical
Manufacturer
Eclipse Magnetics Ltd
Finish
Nickel (Ni)
Packaging
Box
Size
0.984" Dia x 0.118" H (25.00mm x 3.00mm)