ACE2V3225-201-R
DigiKey Part Number
283-ACE2V3225-201-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-ACE2V3225-201-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-ACE2V3225-201-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACE2V3225-201-R
Description
CMC 200UH 70MA 2LN 9.5KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 9.5 kOhms @ 10 MHz 70mA DCR 5.5Ohm
Category
Current Rating (Max)
70mA
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
DC Resistance (DCR) (Max)
5.5Ohm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
9.5 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Inductance @ Frequency
200 µH @ 100 kHz