ACE1V2012-900-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ACE1V2012-900-R |
Description | CMC 400MA 2LN 90OHM SMD AEC-Q200 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 400mA DCR 300mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 300mOhm |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | Voltage Rating - DC 50V |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.055" (1.40mm) |
Impedance @ Frequency 90 Ohms @ 100 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |
Current Rating (Max) 400mA |