ACE1V2012-900-R
DigiKey Part Number
283-ACE1V2012-900-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-ACE1V2012-900-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-ACE1V2012-900-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACE1V2012-900-R
Description
CMC 400MA 2LN 90OHM SMD AEC-Q200
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 400mA DCR 300mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
400mA